KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6994124
*
nr 699 4124
Blandteknik
Sign, Landskap, 27x19
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:29:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 15:05:09
1
200 kr
30/5 09:27:19
2
550 kr
30/5 12:45:26
1
450 kr
30/5 12:46:52
1
600 kr
30/5 17:24:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:11
*
Blandteknik
nr 699 4124
Blandteknik
Sign, Landskap, 27x19
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 15:05:09 | 1 | 200 kr |
30/5 09:27:19 | 2 | 550 kr |
30/5 12:45:26 | 1 | 450 kr |
30/5 12:46:52 | 1 | 600 kr |
30/5 17:24:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:11