KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6994124
*
nr 699 4124
Blandteknik
Sign, Landskap, 27x19
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:29:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 15:05:09
1
200 kr
30/5 09:27:19
2
550 kr
30/5 12:45:26
1
450 kr
30/5 12:46:52
1
600 kr
30/5 17:24:02
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:12
*
Blandteknik
nr 699 4124
Blandteknik
Sign, Landskap, 27x19
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 15:05:09 | 1 | 200 kr |
| 30/5 09:27:19 | 2 | 550 kr |
| 30/5 12:45:26 | 1 | 450 kr |
| 30/5 12:46:52 | 1 | 600 kr |
| 30/5 17:24:02 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:12



